خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وضعیت جوی مازندران در عید سعید غدیر خم ! پایان گرم تابستان 1395 !

  وضعیت جوی مازندران در عید سعید غدیر خم ! پایان گرم تابستان 1395 !

   

  با یاد و نام خدا ؛ عرض سلام و  خسته نباشید دارم خدمت تک تک همراهان عزیز هواشناسی بابلسر فورکا ؛ هواشناسی به روز بابلسر و استان مازندران

   

  خب ؛ موجی که چند روزی در منطقمون فعالیت میکرد ، در برخی مناطق بارش های خوبی رو داشت ، در برخی مناطق بارندگی ضعیف بوده ، در برخی مناطق آبگرفتگی رخ داد ، در برخی مناطق توأم شد با باد شدید ، در برخی مناطق توأم شد با رعد و برق و متأسفانه در برخی مناطق بارندگی رخ نداد . علت اینکه سیستم اینطور فعالیت کرد  میشه به شیب نامتوازن فشاری و ناوه تراز میانی جو اشاره کرد که باعث شد عمده بارش ها ریتم رگباری به خودش بگیره . اواخر و اوایل هر فصل ضریب خطا پیش بینی های کوتاه مدت دست کمی از بلند مدت ندارن . امیدواریم روزی برسه که به جای پیش بینی به یقین بینی برسیم .

   

  خب ؛ بریم ببینیم وضعیت جوی طی روزهای آتی به چه شکل در مازندران رقم میخوره .

   

  برای امروز و فردا ؛ عید سعید غدیر خم ؛ به دلیل ، حاکمیت پرفشار سطح زمین و عبور امواج بسیار ضعیف تراز میانی و فوقانی جو ، شانس برای رشد ابر و احتمال ضعیف رگبار و رعد و برق در ساعات بعد از ظهر و شب خصوصا در ارتفاعات استان وجود داره .

   

  اما از روز چهارشنبه خصوصا برای ساعات شبش و روز پنجشنبه ؛ به دلیل ، قرار گیری کم فشار در دریا کاسپین که علتش بخش واگرایی تراز میانی جو هست ، باعث جنوبی شدن سوی جریانات و تدریجا افزایش دما در استان میشه که در برخی مناطق خصوصا ارتفاعات احتمال پدیده فون ( گرم باد ) هم وجود داره .

   

  هشدار : به دلیل افزایش دما در بعضی ساعات از روز های چهارشنبه و پنجشنبه ، از روشن کردن آتش خصوصا در مناطق جنگلی استان ، اکیدا خودداری شود .

   

  اما از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه ؛ به دلیل ، قرار گیری مرکز پرفشار سطح زمین اطراف دریا کاسپین و عبور امواج کوتاه دامنه و کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو ، باعث رگبار و رعد و برق در برخی مناطق استان به صورت مقطعی گاهی همراه با وزش باد میشه . البته برای روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش دما به خصوصی رو انتظار نداریم .

   

  اما انتظار میره از بعد از ظهر شنبه با تقویت نفوذ زبانه های پرفشار ، هوا سرد و ناوه تراز میانی جو ، به تدریج از غرب استان ضمن کاهش محسوس دما و وزش باد نسبتا شدید تا شدید ، بارش ها تشدید بشن که حداقل در مناطق مستعد آبگرفتگی هم رخ خواهد داد .

  اما طبق تجربه قول نمیدیم که همه مناطق بارش رخ بده .

   

  این موج و زمان دقیق ورود و خروجش رو طی روزهای آتی بیشتر باهم بررسی می کنیم .

   

  پیشاپیش هم عید سعید غدیر خم رو تبریک میگیم .

   

   

  عزیزان ؛ ممنون میشیم در وب ما عضو شوید ، نظر دهید و در مباحث عمومی هواشناسی ما شرکت کنید و هوای دیارتون رو گزارش کنید . چون خیلی مطالب هم اونجا گفته میشه . منتظر پاسخ گویی به سوالات شما در بخش نظرات هستیم .

   

   

  با ما همراه باشید ...

   

  ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

   

  برای مشاهده کانال هواشناسی استان مازندران بر روی آیکون پایین کلیک کنید ...

   

   

   


  هواشناسی بابلسر فورکا
  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مناطق ,استان ,تراز ,میانی ,دلیل ,پنجشنبه ,برخی مناطق ,تراز میانی ,سعید غدیر ,عبور امواج ,وجود داره ,برخی مناطق بارندگی ,
  وضعیت جوی مازندران در عید سعید غدیر خم ! پایان گرم تابستان 1395 !

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر