خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وضعیت جوی مازندران در ماه مهر ! بازه های مشکوک به ورود موج های قوی !

  وضعیت جوی مازندران در ماه مهر ! بازه های مشکوک به ورود موج های قوی !

   

  با یاد و نام خدا ؛ عرض سلام و  خسته نباشید دارم خدمت تک تک همراهان عزیز هواشناسی بابلسر فورکا ؛ هواشناسی به روز بابلسر و استان مازندران

   

  خب ؛ در تصویر زیر آنومالی 28 روزه ژاپن مربوط به پارامتر هایی چون ، آنومالی های ارتفاع تراز میانی ، دما تراز 850 میلی بار و فشار سطح زمین رو می بینید .

   

  در تصویر زیر دو کم ارتفاع یکی در نیمه شمالی کاسپین به صورت بسته و فرود دیگر رو در حوالی شمال اقیانوس اطلس می بینید و فرازی هم تا شمال اروپا مشاهده می کنید . این الگو در بازه هایی به صورت بندال امگا در اومده و در حالت میانگین هم به صورت نسبی این مسئله تأئید میشه .

  بنابراین ورود موج های دامنه کوتاه زیادی رو به استان طی این ماه انتظار داریم و همین مسئله میتونه منجر به ابرناکی زیاد طی این ماه بشه .

   

  در بخش دوم تصویر زیر ، آنومالی دما تراز 850 میلی بار هست و آنومالی منفی در نیمه شمالی کاسپین رو می بینید که حکایت از قرار گیری مرکز ناوه در این نواحی داره .

   

  در بخش سوم تصویر زیر هم آنومالی فشار سطح زمین رو می بینید که در استان فشار قدری زیر نرمال قرار داره و این میتونه به دینامیکی بودن غالب موج ها طی این مدت اشاره کنه .

   

   

  اما ما اومدیم برای ماه شهریور 3 بازه رو مشخص کردیم که در اون بازه ها یا یکی دو روز اینور اونور شانس برای ورود موج های نسبتا قوی و یا قوی بیشتره . درسته که در این بازه ها و خارج این بازه ها موج های نسبتا قوی و قوی هم در اکثر مناطق استان اومد ، اما یه مقدار طول بازه هامون زیاد بود .

   

  برای ماه مهر تصمیم گرفتیم طول این بازه ها رو تا حد ممکن کم کنیم و اختصاص بدیم به زمان ورود موج های قوی . البته همونطوری که میدونید ممکنه یکی دو روز اینور اونور هم بشه و اصلا یک موج قوی در خارج از این بازه ها بیاد .

  به هر حال این بازه ها بدین شرحه :

   

  1 الی 4 مهر

  15 الی 18 مهر

  27 الی 30 مهر

   

  ما سعی کردیم طول بازه ها رو کم کنیم و بازه ها رو در هر 3 دهه انتخاب کنیم .

   

  عزیزان ؛ ممنون میشیم در وب ما عضو شوید ، نظر دهید و در مباحث عمومی هواشناسی ما شرکت کنید و هوای دیارتون رو گزارش کنید . چون خیلی مطالب هم اونجا گفته میشه . منتظر پاسخ گویی به سوالات شما در بخش نظرات هستیم .

   

   

  با ما همراه باشید ...

   

  ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

   

  برای مشاهده کانال هواشناسی استان مازندران بر روی آیکون پایین کلیک کنید ...

   

   

   


  هواشناسی بابلسر فورکا
  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : بازه ,استان ,آنومالی ,بینید ,تصویر ,هواشناسی ,اینور اونور ,شمالی کاسپین ,نیمه شمالی ,استان مازندران ,بابلسر فورکا ,نیمه شمالی کاسپین ,
  وضعیت جوی مازندران در ماه مهر ! بازه های مشکوک به ورود موج های قوی !

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر