خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وضعیت جوی مازندران در ماه مهر ! بازه های مشکوک به ورود موج های قوی !

  وضعیت جوی مازندران در ماه مهر ! بازه های مشکوک به ورود موج های قوی !

   

  با یاد و نام خدا ؛ عرض سلام و  خسته نباشید دارم خدمت تک تک همراهان عزیز هواشناسی بابلسر فورکا ؛ هواشناسی به روز بابلسر و استان مازندران

   

  خب ؛ در تصویر زیر آنومالی 28 روزه ژاپن مربوط به پارامتر هایی چون ، آنومالی های ارتفاع تراز میانی ، دما تراز 850 میلی بار و فشار سطح زمین رو می بینید .

   

  در تصویر زیر دو کم ارتفاع یکی در نیمه شمالی کاسپین به صورت بسته و فرود دیگر رو در حوالی شمال اقیانوس اطلس می بینید و فرازی هم تا شمال اروپا مشاهده می کنید . این الگو در بازه هایی به صورت بندال امگا در اومده و در حالت میانگین هم به صورت نسبی این مسئله تأئید میشه .

  بنابراین ورود موج های دامنه کوتاه زیادی رو به استان طی این ماه انتظار داریم و همین مسئله میتونه منجر به ابرناکی زیاد طی این ماه بشه .

   

  در بخش دوم تصویر زیر ، آنومالی دما تراز 850 میلی بار هست و آنومالی منفی در نیمه شمالی کاسپین رو می بینید که حکایت از قرار گیری مرکز ناوه در این نواحی داره .

   

  در بخش سوم تصویر زیر هم آنومالی فشار سطح زمین رو می بینید که در استان فشار قدری زیر نرمال قرار داره و این میتونه به دینامیکی بودن غالب موج ها طی این مدت اشاره کنه .

   

   

  اما ما اومدیم برای ماه شهریور 3 بازه رو مشخص کردیم که در اون بازه ها یا یکی دو روز اینور اونور شانس برای ورود موج های نسبتا قوی و یا قوی بیشتره . درسته که در این بازه ها و خارج این بازه ها موج های نسبتا قوی و قوی هم در اکثر مناطق استان اومد ، اما یه مقدار طول بازه هامون زیاد بود .

   

  برای ماه مهر تصمیم گرفتیم طول این بازه ها رو تا حد ممکن کم کنیم و اختصاص بدیم به زمان ورود موج های قوی . البته همونطوری که میدونید ممکنه یکی دو روز اینور اونور هم بشه و اصلا یک موج قوی در خارج از این بازه ها بیاد .

  به هر حال این بازه ها بدین شرحه :

   

  1 الی 4 مهر

  15 الی 18 مهر

  27 الی 30 مهر

   

  ما سعی کردیم طول بازه ها رو کم کنیم و بازه ها رو در هر 3 دهه انتخاب کنیم .

   

  عزیزان ؛ ممنون میشیم در وب ما عضو شوید ، نظر دهید و در مباحث عمومی هواشناسی ما شرکت کنید و هوای دیارتون رو گزارش کنید . چون خیلی مطالب هم اونجا گفته میشه . منتظر پاسخ گویی به سوالات شما در بخش نظرات هستیم .

   

   

  با ما همراه باشید ...

   

  ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

   

  برای مشاهده کانال هواشناسی استان مازندران بر روی آیکون پایین کلیک کنید ...

   

   

   


  هواشناسی بابلسر فورکا
  این مطلب تا کنون 7 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : بازه ,استان ,آنومالی ,بینید ,تصویر ,هواشناسی ,اینور اونور ,شمالی کاسپین ,نیمه شمالی ,استان مازندران ,بابلسر فورکا ,نیمه شمالی کاسپین ,
  وضعیت جوی مازندران در ماه مهر ! بازه های مشکوک به ورود موج های قوی !

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر